עיצוב הסנטר

ד”ר דוידסון מסבירה:

כמו כל איבר בפנים גם הסנטר נפגע מתהליך ההזדקנות. הסנטר תוחם את הפנים ומשלים מראה אסתטי. עקב היותו מרכזי הוא משווה מראה סימטרי ומשפיע מאד על מסגרת הפנים.

גודל הסנטר, מיקומו וכמובן גם המרקם שלו ביחס לשאר אברי הפנים הם שיוצרים בסופו של דבר את המראה הכללי, פרופורציות במקום הזה הן הכרחיות למראה סימטרי יפה.

תחום האסתטיקה כולל בתוכו מגוון רחב של טיפולים לשיפור ותיקון המראה כגון: מילוי שקעים מתחת לעיניים, עיבוי שפתיים, צוואר מזדקן וכן הטיפול הפופולרי עיצוב הסנטר. טיפול זה ניתן גם כטיפול משלים לשאר הטיפולים האסתטיים בשל מיקום הסנטר והשפעתו על הסימטריה הכללית של הפנים, או כטיפול נפרד בפני עצמו.

דרכי טיפול

פיסול הסנטר לא כרוך בהכרח בהליך כירורגי. הוא נעשה לאחר אלחוש מקומי ובאמצעות זריקות מחדירים חומר מילוי. ההליך הטיפולי לא אורך זמן רב וניתן לחזור אחריו לפעילות שגרתית.

ניתן להשתמש לפי הצורך בבוטוקס – אשר מאפשר לטפל במראה ” עור תפוז” של הסנטר וכן להרים את זוויות הפה.
החדרת שתל לסנטר- פעולה הנעשית בניתוח ע”י כירורגים פלסטיים

סיכונים ותופעות לוואי

פיסול הסנטר אינו כרוך בדרך כלל בסיכונים, יחד עם זאת תיתכן נפיחות ואדמומיות קלה באזור המטופל והיא תימשך לכל היותר מספר שעות עד מספר ימים לאחר הטיפול. תוצאה סופית תראה לאחר מספר ימים.

סיכום

טיפול עיצוב הסנטר חיוני ליצירת מראה אסתטי של פרופיל הפנים. הטיפול קצר ויעיל עם תוצאות משמעותיות מאוד עקב היות הסנטר אזור מרכזי בפנים המשלים את קו הלסת ותוחם את מראה הפנים. אסתטיות במקום הזה היא הכרחית ויש לה השפעה על שאר אברי הפנים.