עיבוי ועיצוב שפתיים

עיצוב שפתיים מושלמות

השפתיים ממלאות תפקיד חשוב באסתטיקת הפנים. שפתיים מעוצבות, מלאות וסימטריות , השומרות על פרופורציות נכונות, משוות מראה יפה וחושני. במידה והטבע לא חנן אותנו בשפתיים כאלו,ניתן לשפר את המראה באמצעות הזרקת חומר מילוי לעיצוב , עיבוי שפתיים או תיקון אסימטריה ולהשיג את המראה המושלם.

עיבוי שפתיים, מילוי שקעים מתחת לעיניים, עיצוב סנטר וטיפול בצוואר המתבגר הם רק חלק מהטיפולים האסתטיים המאפשרים לכם להלחם בנזקי הגיל בצורה המרשימה ביותר שיש.

כיצד בנויות השפתיים?

שפתי הפה הינן קפלי רקמת עור ושרירים המקיפים את פתח הכניסה לפה ומורכבות משפה עליונה ושפה תחתונה.

מבנה השפתיים

פני השטח החיצוני של השפתיים, בצד הגלוי לעין, מכוסה ברקמת העור, אשר עוברת בהדרגתיות לרקמה רירית של הדופן האחורית של השפה, הפונה לכיוון שיניים. קרום רירי זה מהווה מעטפת חלקלקה, לחה המחוברת לכיסוי הרירי של שטח פני החניכיים.

המבנה של כל שפה מורכב משלושה חלקים:

  • רקמה עורית חיצונית
  • רקמת חיבור אמצעית
  • רקמה רירית פנימית

רקמת עור החיצונית – מכילה תאי שכבה קרנית, המרובדת בתאי אפיתליום ומכילה בלוטות חלב ,זיעה ושיער.

חלק ביניים – רקמה בעלת גוון ורוד, גם היא בעלת רקמה עורית, אך השכבה הקרנית נצפית רק בחלקה החיצוני, שבו היא הופכת להיות דקה ושקופה. גבול המעבר לרקמה רירית – קו המתאר האדום – גדוש בריבוי כלי דם, אשר נראים לעין דרך שכבה השקופה וקובעים את הצבע האדום של השפתיים. כמו כן, חלק זה מכיל מספר רב של קצוות עצבים, כך שהאזור האדום של השפה הינו מאוד רגיש.

חלק רירי – תופס את פני השטח האחורי של השפתיים, מכוסה על ידי שכבות רבות של אפיתליום. כאן נפתחים צינורות של בלוטות רוק שפתניות.

הליך טיפול מילוי השפתיים:

מילוי ועיבוי שפתיים הינו טיפול בו מזריקים באמצעות מחט דקיקה חומר מילוי לאזור הספציפי בשפתיים אותו רוצים לעבות ולמלא . ישנם כמה סוגים של חומרי מילוי בהם משתמשים בתחום האסתטיקה והם נחלקים לשני סוגים עיקריים:

  1. חומרי מילוי נספגים בגוף
  2. חומרי מילוי קבועים

ההבדל ביניהם הוא במרקם וב”תוחלת החיים” כאשר כולם משמשים למטרת מילוי אזורים שאבדו מנפחם ומגמישותם ובעלי מראה נפול ומקומט. המגמה הרווחת כיום בעולם האסתטיקה היא להשתמש ברב המכריע של המקרים בחומרי מילוי נספגים עקב בטיחותם הרבה יותר ומיעוט יחסי של תופעות הלוואי שלהם ביחס לחומרים הקבועים.

למי מתאים הטיפול?

באופן כללי כל אחד יכול לעבות ולעצב שפתיים . רצוי שהטיפול יבוצע לאחר גיל 18 שכן רק סמוך לתקופה זו משלימות השפתיים את התפתחותן הטבעית.

תופעות לוואי:

תופעות לוואי לטיפול הינן בדרך כלל זמניות. לאחר הטיפול עלולה להופיע אדמומיות ונפיחות שיחלפו לאחר מספר ימים. במקרים בהם קיימת היסטוריה של התקפי הרפס חוזרים בשפתיים בעבר , יש לתת למטופל טיפול מניעתי בכדורים שיתחיל ביום הטיפול על מנת למנוע התפרצות התופעה, העלולה לעתים לקלקל את תוצאות הטיפול.

משך הטיפול ותכיפותו:

הטיפול עצמו קצר ונמשך כחצי שעה, כאשר לאחר מכן ניתן לחזור לשגרה מלאה.

תכיפות החזרה על הטיפול תלויה בחומרי המילוי בהם משתמשים למילוי השפתיים.

תמונות טיפולי לפני – אחרי: